LKS MODERÓWKA - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 30, wczoraj: 241
ogółem: 1 285 497

statystyki szczegółowe

Aktualności

WYGRANA W DERBACH !

  • autor: rado15, 2018-09-03 21:08

LKS MODERÓWKA - NURT POTOK  3-0 (2-0)

Bramki: Gałuszka ( 12', 16') oraz Szoastak (68')

Skład: Ziembański Dawid, Zięba Damian (86-Dubiel Piotr), Urbanek Marek, Wojnar Łukasz, Twaróg Grzegorz (74-Mruk Mateusz), Patla Konrad, Szałankiewicz Patryk, Maciejowski Tomasz (51-Szostak Krystian), Dubiel Albert (81-Pąprowicz Krzysztof), Gałuszka Jarosław, Kośmieja Krzysztof (71-Płaziak Michał) oraz Wdowiarz, Ochała.

W niedzielne przedpołudnie  doszło do pierwszych derbów naszej gminy w tym sezonie. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Moderówki i Potoka. Nikogo o wadze  tego spotkania nie trzeba było przekonywać, bo derby zawsze rządzą się swoimi prawami. Być może tego dnia nie oglądaliśmy pięknego widowiska, ale walki i zaangażowania  nie można odmówić żadnej z drużyn. Drużyn z Potoka postawiła na siłowe granie , z którego są znani co przełożyło się na liczne faule. Na niewiele się to zdało, ponieważ nasza drużyna bez względu na to jaki styl preferuje drużyna przeciwna ma w głowie tylko jeden cel jakim jest wygrywanie kolejnych spotkań. Nie inaczej było tym razem na dowód czego są trzy  strzelone bramki przy szczelnej obronie grającej drugie spotkanie z rzędu na 0. Nietypowo, bo od formacji defensywnej zaczniemy swoje przemyślenia a są one jak najbardziej pozytywne. Jak mawiali trenerzy starszej daty, jeśli masz zero z tyłu to z meczu wyciągasz minimum punkt. W naszym przypadku obrońcy niezwykle mocno wzięli sobie to od pewnego czasu do siebie i z dużym spokojem zabierają gros pracy naszemu bramkarzowi. Widać coraz większe przełożenie na sytuacje meczowe mają nasze treningu nastawione właśnie na pracę w obronie, aby działała jak pewnego rodzaju automatyzm a nie tylko epizod meczowym. Po raz kolejny nie zawiodła nas formacja ofensywna ., której od początku rundy liderem jest Jarosław Gałuszka. W meczu z Potokiem strzelił on bowiem swojego 5 i 6 gola w tym sezonie walnie przyczyniając się do drugiej wygranej Moderówki. Trzecia bramka w meczu zamykającą wynik spotkania była autorstwa Krystiana Szostaka z rzutu wolnego, który silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Nurtu . Cieszyć może coraz lepsza atmosfera w zespole, która przekłada się na wyniki drużyny. Od dawna nie było tak dobrze z frekwencją w zespole z Moderówki, której zaczyna brakować rubryk w protokole meczowym dla wszystkich zawodników  Cieszy również coraz lepsza frekwencja na trybunach, którą również zauważają zawodnicy i działacze klubowi. Jest to dodatkową motywacją dla zawodników, którzy chcą dobrze wypaść przed swoimi znajomymi, rówieśnikami czy też sąsiadami . Nie chciał bym nadużywać tego stwierdzenia, ale można ich nazwać „dwunastym zawodnikiem zespołu” . Cieszyć może również zaangażowanie naszych juniorów oraz orlików, którzy to coraz mocniej aspirują do gry w drużynie seniorów i walecznie rozpychają się łokciami  o miejsce w pierwszym zespole. Świadomość tego, że właśnie oni będą stanowili o sile drużyny z Moderówki z całą pewnością napędza ich do cięższej pracy, a my cieszymy się mając takich następców i możemy być spokojni o przyszłość piłki nożnej w naszej miejscowości.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zapowiedzi i relacji poprosiliśmy jednego z zawodników jak i również kierownika zespołu o kilka słów komentarza odnoszącego się do meczu i naszej drużyny.

Radosław Urbanik (kierownik i działacz LKS-u Moderówka):
Witam. Jesteśmy po przysłowiowych "derbach Gminy Jedlicze". Mecz z sąsiadami zawsze budzi większe emocje wśród kibiców i też zawodników. Najważniejsze, że wszystko odbyło się w sportowej atmosferze i udało się zwyciężyć. Co do meczu było dużo walki. Mogło się to podobać, bo obydwie drużyny grały z pełnym zaangażowaniem i na boisku cały czas coś się działo. Cieszy bardzo zwycięstwo, ale nie był to spacerek. Myślę, że drużyna Nurtu w najbliższej kolejce powinna zdobyć upragnione punkty. Co do naszej drużyny uważam, że wszystko powoli się układa jak każdy z nas by chciał. Po spadku z wyższej klasy chcieliśmy się szybko otrząsnąć i odbudować drużynę. Powoli tak się dzieje. Przede wszystkim mamy frekwencję na treningach i meczach. To bardzo ważne. Jeżeli chłopakom będzie dalej tak zależało, chociaż jestem bardzo ostrożny w przewidywaniach, to jestem dobrej myśli. Chciałbym podziękować całej drużynie za zaangażowanie i pogratulować zwycięstwa.

Albert Dubiel (zawodnik LKS-u Moderówka) który przy okazji dzisiejszą asystę przy bramce Jarosława Gałuszki dedykuje swojej ukochanej dziewczynie Oliwii .
Chciałbym podziękować wszystkim osobom obecnym na dzisiejszym spotkaniu z drużyną Potoka. Dzięki naszemu zaangażowaniu w dzisiejszą grę udało nam się zrealizować nasz cel. Pokazaliśmy charakter i walkę, dzięki której zdobyliśmy upragnione 3 punkty. Mam nadzieję, że kolejne starcia będą równie udane a nasza współpraca zostanie doceniona. Piłka nożna to nie tylko rywalizacja, lecz dobra zabawa i ambicje, które pozwalają nam na osiąganie lepszych wyników. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na kolejne rozgrywki. Liczymy na wasze wsparcie i dobrą atmosferę na meczach.

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [29]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Kalendarium

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
LKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE 2:2 BŁĘKITNI ŻEGLCE
VICTORIA KOBYLANY 3:1 JASIOŁKA ŚWIERZOWA
LKS BRZEZÓWKA 2:1 GKS TEAM 17
NURT POTOK 5:3 RĘDZINIANKA WOJASZÓWKA
KS SZCZEPAŃCOWA 3:2 CHLEBIANKA CHLEBNA

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Ostatnie spotkanie

LKS MODERÓWKALKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE
LKS MODERÓWKA 4:0 LKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE
2018-10-21, 11:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

MIX
Ładowanie...

Członkowie KLUBU 100

Dziura Marek

Cyrkiel Krzysztof

Dubiel Robert

Dziura Marian

Fortuna Ryszard

Gałuszka Krzysztof

Gałuszka Łukasz

Gawron Kacper

Gawron Ryszard

Juszczak Jan

Kurowski Jerzy

Lichoń Rafał

Świdrak Jan

Twaróg Jarosław

Twaróg Stanisław

Urbanek Marek

Urbanik Radosław

Wójtowicz Marian

Zagórski Wojciech

Zagórska Karolinka