LKS MODERÓWKA - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 84, wczoraj: 241
ogółem: 1 285 551

statystyki szczegółowe

Aktualności

PIERWSZE TRZY PUNKTY W NOWYM SEZONIE !

  • autor: rado15, 2018-08-27 11:26

MECZ O MISTRZOSTWO KLASY "B"

LKS BRZEZÓWKA - LKS MODERÓWKA  0-7 (0-3)

Bramki: Kośmieja ( 3', 44' 78'), Gałuszka (15', 65' 82') oraz Urbanek (60').

 

Skład: Ziembański Dawid, Zięba Damian, Urbanek Marek (86’ Dubiel Piotr), Wojnar Łukasz, Twaróg Grzegorz, Patla Konrad, Szałankiewicz Patryk (62’ Zagórski Wojciech), Maciejowski Tomasz (56’ Szostak Krystian), Dubiel Albert, Gałuszka Jarosław, Kośmieja Krzysztof (86’ Płaziak Michał).

W niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych przyszło się mierzyć drużynom w niedzielne przedpołudnie. Silne opady deszczu zniechęciły do przyjścia na stadion w Brzezówce tamtejszych kibiców, ale nie przeszkodziły piłkarzom w rozegraniu meczu. W tą niedzielę piłkarze z Moderówki okazali się niezwykle słowni i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrobili wszystko, aby zdobyć pierwsze punkty w nowym sezonie. Od pierwszego gwizdka starali się narzucać własny styl gry, który pozwolił im szybko strzelić bramkę. Po szybkim wznowieniu gry z autu piłkę otrzymał świetnie dysponowany tego dnia Krzysztof Kośmieja i bez zastanowienia huknął na dłuższy słupek zdobywając pierwszą tego dnia bramkę. Wypadało by napisać " A nie mówiłem ?". Autor zapowiedzi meczowej miał niezwykle przeczucie wskazując właśnie na Krzysztofa jako tego, który być może ponownie zapadnie tamtejszym kibicom w pamięci. Podobnie jak przed laty tak i teraz popisał się instynktem strzeleckim, lecz tym razem umieszczając piłkę w bramce drużyny z Brzezówki. Trzeba przyznać, że tego dnia nasza drużyna posiadała w swoich szeregach świetnie dysponowany duet napastników, który zmusił bramkarza gospodarzy do sześciokrotnego wyciągania piłki ze swojej bramki. Jarosław Gałuszka podobnie jak Krzysztof Kośmieja czuł się tego dnia jak przysłowiowa „ryba w wodzie zdobywając dwie bramki strzałem z główki oraz jedną „dziurą” między nogami bramkarza. Na listę strzelców wpisał się również nasz kapitan Marek Urbanek, który w ciągu tygodnia skalibrował swoją głowę na tyle dobrze, że wreszcie piłka poszybowała do bramki. Na pochwałę zasługuje cała drużyna z Moderówki, która tego dnia pokazała sportową złość i dała jasny sygnał do zwyżki formy. Niewiele można napisać o dyspozycji gospodarzy, którzy tego dnia stworzyli sobie zaledwie dwie sytuacje przy których świetnie zachował się nasz bramkarz Dawid Ziembański. Od tego sezonu pełni on rolę grającego trenera, czy jak kto woli managera zespołu, ale nie zamyka się na współpracę z innymi zawodnikami co świetnie sprawdza się w naszej drużynie. Co warte podkreślenia nasza drużyna przed meczem ćwiczyła na treningach kilka schematów rozegrania rzutów wolnych jak i rożnych tak by nie opierać się na najprostszych schematach gry preferowanych w niższych ligach. Przez cały czas udoskonalają oni grę piłką czego pierwsze efekty można było zobaczyć już w meczu z LKS-em Brzezówka.

Poprosiliśmy Dawida o kilka zdań na temat ostatniego meczu:
Ziembański Dawid (LKS Moderówka) – Przede wszystkim chciałem podziękować dzisiaj za obecność. Warunki były dobre, lecz tylko do pewnego momentu. Po silnych opadach deszczu boisko było trudne do gry i wiem, że nie każdy chciał by grać w takiej pogodzie. Nie umniejszając przeciwnikowi, bo chłopaki wyszli na boisko i dali z siebie, ile mogli to nasi zawodnicy z Moderówki udowodnili dzisiaj dla siebie samych, ile są warci. Każdy dostał szansę pokazania się w trudnych warunkach i udowodnił, że trener jak i drużyna mogą na nich liczyć. Nasza drużyna nie ustrzegła się kilku nieporozumień w szeregach obronnych, lecz korygowała je już w trakcie przebiegu meczu. Warto wyróżnić popularnego „Krisa”, który pokazał jak wiele straciła na jego odejściu drużyna gospodarzy. Co do Jarosława Gałuszki to myślę, iż w tym sezonie pokazuje swoje umiejętności i aspiracje do gry w wyższych ligach. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom za obecność, poświęcenie czasu oraz walkę w tych ciężkich warunkach.

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [22]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Kalendarium

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
LKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE 2:2 BŁĘKITNI ŻEGLCE
VICTORIA KOBYLANY 3:1 JASIOŁKA ŚWIERZOWA
LKS BRZEZÓWKA 2:1 GKS TEAM 17
NURT POTOK 5:3 RĘDZINIANKA WOJASZÓWKA
KS SZCZEPAŃCOWA 3:2 CHLEBIANKA CHLEBNA

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Ostatnie spotkanie

LKS MODERÓWKALKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE
LKS MODERÓWKA 4:0 LKS ŁĘKI STRZYŻOWSKIE
2018-10-21, 11:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

MIX
Ładowanie...

Członkowie KLUBU 100

Dziura Marek

Cyrkiel Krzysztof

Dubiel Robert

Dziura Marian

Fortuna Ryszard

Gałuszka Krzysztof

Gałuszka Łukasz

Gawron Kacper

Gawron Ryszard

Juszczak Jan

Kurowski Jerzy

Lichoń Rafał

Świdrak Jan

Twaróg Jarosław

Twaróg Stanisław

Urbanek Marek

Urbanik Radosław

Wójtowicz Marian

Zagórski Wojciech

Zagórska Karolinka