Ważny krok w kierunku rozwoju piłki nożnej w Moderówce

• autor: rado15, 2016-04-20 21:40

Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno podpisała umowę partnerską z LKS Moderówka. Współpraca zakłada szkolenie dzieci i młodzieży, w oparciu o system szkolenia Beniaminka Krosno. Podpisanie umowy poprzedziło spotkanie w Starostwie Powiatowym w Krośnie ze Starostą Krośnieńskim Janem Juszczakiem.

Beniaminka Krosno podczas podpisania umowy reprezentował Dyrektor Grzegorz Raus. LKS Moderówka reprezentowali: Prezes Rafał Lichoń oraz członkowie Zarządu: Radosław Urbanik i Marek Urbanek.

Jan Juszczak (Starosta Krośnieński): „Podpisanie tego Porozumienia sprawiło mi potrójną satysfakcję. Raz, że miało ono miejsce w Starostwie. Dwa, że partnerem tak znaczącej szkółki piłkarskiej jaką jest Beniaminek został „mój” klub. A po trzecie –  dla mnie chyba najważniejsze – efektem tej współpracy będzie szkolenie i wychowanie ambitnych, chętnych i najbardziej aktywnych młodych chłopców. Jestem przekonany, że z czasem wszyscy zobaczymy dobre owoce tego Porozumienia”.

Grzegorz Raus (Dyrektor Beniaminka): „Drużyna klubów partnerskich zwiększyła się o kolejnych pasjonatów futbolu. Pan Rafał Lichoń jest gwarantem zaangażowania i odpowiedniej współpracy. Z naszej strony chcemy pomóc w rozwoju piłki dziecięcej i młodzieżowej w Moderówce. Wychowankiem Beniaminka jest 17-letni Jakub Lichoń, pierwszy zawodnik, który zadebiutował w III-ligowych Karpatach. Sam Kuba również zaangażuje się w pomoc w szkoleniu dzieci w swojej rodzinnej miejscowości. Swoją cegiełkę do rozwoju LKS Moderówka dołożył też trener Beniaminka – Marcin Maculski. Dziękujemy za życzliwość i miłe spotkanie Panu Staroście.”

Rafał Lichoń (Prezes Lks Moderówka): Ta umowa to wielka szansa dla miejscowej i okolicznej młodzieży oraz dzieciaków. Szkółka Beniaminek Krosno znana jest w całej Polsce i nie tylko. Jest to dla takiego klubu jak nasz wyróżnienie i zapewniamy,że dołożymy wszystkich starań i nie zmarnujemy takiej szansy. Będziemy chcieli szybko przejść do czynów i zacząć zajęcia z przyszłymi piłkarzami jak najszybciej . Czeka nas wiele pracy i nauki i właśnie o to chodzi.