LKS Moderówka-Rędzinianka Wojaszówka

1-0 (0-0)

1-0 Częczek (47)

relacja w rozwinięciu

Skromnym zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz, w którym miejscowy LKS Moderówka pokonał broniącą się przed spadkiem drużynę Rędzinianki Wojaszówka 1 – 0.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Moderówce zobaczyli dość zacięty mecz, w którym aktualny lider z Moderówki nie osiągnął znaczącej przewagi, lecz i tak zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Początek meczu dość żywy z obydwu stron. Moderówka starała się zaatakować od początku gości, ale ci wcale nie zamierzali poddać się bez walki.Od początku trochę więcej z gry mają gospodarze i w 11 minucie niewiele brakowało by Krystian Szostak otworzył wynik meczu. Niestety piłka po jego strzale głową z pola karnego, mija lewy słupek bramki Wojaszówki. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić też goście, oddając dwa strzały z dalszej odległości.Pierwszy broni bez trudu Marek Urbanek, a drugi trafia w boczną siatkę.  Dalej to w miarę wyrównany mecz. Gospodarze próbują konstruować akcje ale niewiele z tego wynika. Zawodnicy Wojaszówki przerywają akcje gospodarzy i próbują kontratakować. Ich próby strzałów z dalszej odległości broni bez problemów bramkarz Moderówki, a strzał z 46 minuty mija poprzeczkę bramki gospodarzy.

Drugą połowę dobrze zaczynają miejscowi. W 47 minucie dobre podanie dostaje znajdujący się w polu karnym gości Dawid Częczek i mocnym strzałem nie daje szans na obrone bramkarzowi Wojaszówki. Goście szybko się otrząsnęli po stracie bramki i w 53 minucie mają 100% okazję ,ale bardzo dobrze broni Urbanek. Odpowiadają gospodarze ładną akcją, w której przed polem karnym Wojaszówki, faulowany jest szarżujący Dawid Częczek. Rzut wolny wykonuje Darek Armata uderzając piłkę bezpośrednio na bramkę, a bramkarz gości z kłopotami ale zdołał obronić.

64 minuta i kolejna sytuacja dla gospodarzy. Z wolnego uderza ponownie Armata, piłka ląduje na murze a dobitka jest niestety niecelna. 66 minuta zespołowa akcja gospodarzy lecz Gierlicki nie trafia w bramkę. Za chwilę dogodną sytuację mają goście ale Urbanek znowu nie daje się zaskoczyć. Później to dwie dobre sytuacje Szostaka, obydwie broni bramkarz. W końcówce goście próbują jeszcze zaatakować lecz bez powodzenia, a już na sam koniec gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Dawida Częczka był za słaby.

Mecz jak na panujące warunki atmosferyczne był ciekawym widowiskiem. Obie ekipy starały się pograć piłką, co nie zawsze wychodziło, ale było kilka bardzo dobrych i pomysłowych akcji z obu stron. Goście pomimo niskiej pozycji w tabeli zaprezentowali się nieźle co powinno im dodać wiary w końcowy sukces w walce o utrzymanie, czego im oczywiście życzymy.

Naszej drużynie nie wyszła wyraznie I połowa, a w II szwankowała skuteczność.

Za tydzień czekają nas derby z drużyną Nieplanki Niepla, która też broni się przed spadkiem i o punkty trzeba będzie mocno powalczyć.